Žabky v pohybu


S kým: Lada Ruibarová

Kdy: každé pondělí 15.00-16.00

Kde: ve školce

Cena: 300,- Kč/na půl roku

Vítejte na stránce pohybově tanečního kroužku Žabky v pohybu, kde se dozvíte více informací o tom
  • jak bude kroužek koncipován
  • co všechno vaše děti získají
  • co a jak budeme vaše děti učit

Jak bude kroužek koncipován

Základní koncepcí kroužku je veselou a zábavnou formou naučit děti správnému držení těla, základním krokům lidových i moderních tanců, podpořit jejich rozvoj vnímání rytmu a dynamiky hudby a rozvoj koordinace pohybů Nejdůležitější je však dětem předat radost z tance, pohybu a hudby, kterou si ponesou celý život. Ukázat jim, co všechno tanec přináší a příjemně je unavit.

Co všechno vaše děti získají

Zaměříme se na všestrannou pohybovou a taneční průpravu, rozvoj koordinace pohybů celého těla a v neposlední řadě rozvoj představivosti. Při tanci je také třeba se naučit vzájemné toleranci, souhře a týmové spolupráci. Děti si díky jednoduchým skladbám také osvojí základní slovíčka cizích jazyků jako angličtiny, španělštiny ad.

Co a jak budeme vaše děti učit

Formou tanečních her, krátkých tanečních sestav, říkanek doplněných pohybem a různými zvukovými a cvičebními pomůckami (barevná chrastítka, trubičky, majáčky, krepák aj.) budeme učit děti základním tanečním krokům lidových, klasických i moderních stylů. Pololetní práci na svých schopnostech vám děti představí ve formě vystoupení, na které si s nimi společně připravíme jednoduché choreografie tanců a krátkou ukázku hodiny.


OSNOVA LEKCE

  1. Pozdravíme se, představíme se - úvodní říkanky a písničky.
  2. Rozběháme se a rozproudíme krev.
  3. Protáhneme se žabími protahovačkami.
  4. A jdeme na to!!!Tancujeme s Fíha Tralala, Míšou Růžičkovou, Macarenu ad.
  5. Odpočinek a sladká tečka - zasloužená odměna za skvělý výkon.

Děti dostanou sladkou odměnu (ovoce, sušenku či jinou dobrotu) a svůj taneční index, kde budou sbírat razítka, za splněné hodiny.