Vánoční besídka

Srdečně Vás zveme na vánoční besídku naší školky. Proběhne 13. prosince 2022 v prostorách křesťanského sboru na Šámalově ulici v Brně od 17:30

Budete si moc s dětmi něco vyrobit, zazpíváme si koledy, zahrajeme nějaké hry a také na nás čeká "malé" představení.

Těšíme se na předvánoční čas strávený s Vámi a vašimi dětmi.2021/2022

Krabice od bot

Děkujeme, že jste se k nám připojili a donesli spoustu nádherných věcí. Děti hračky roztřídily do krabic, pomohly je zabalit a už míří k těm, kterým udělají největší radost.  

Lampionový průvod

Srdečně zveme malé i velké na letošní Lampionový průvod, který se bude konat 11. 11. 2021. V 16:30 odchod od školky na farní zahradu v Zábrdovicích. Konec akce okolo 19:00.

Těšíme se na Vás.

Podzim je v plném proudu!

V průběhu září a října pracujeme o sto šest! Nové prostředí si děti rychle osvojily. Momentálně zkoumáme sami sebe a to z pohledu, jak stavby našeho těla, tak vizáže i prožívání a bytí spolu.


Září se blíží!

Na co se můžete těšit v novém školním roce?

V novém školním roce, který zahájíme 1. září 2021, prodlužujeme provozní dobu do 17:00.

Budeme mít dopolední i odpolední provoz, tzn. děti se seznámí s programem na elipse dopoledne i odpoledne.

Odpoledne od 16:15 do 17:00 budou také probíhat kroužky. 


Další termín táborů v nabídce! 

Milí rodiče,

máme skvělou zprávu. Školka bude letos otevřená i v termínu 23.8. - 27.8.2021. Rozhodli jsme se přidat ještě jeden termín příměstských táborů. Více info zde. Přihlásit se můžete klasicky přes formulář na našem webu.

V termínu 30.8. - 31.8.2021 bude školka z důvodu příprav nového školního roku zavřená!

Hezký zbytek letních prázdnin přeje tým Žabka.Školka Žabka zve své kamarády na Den dětí...


Hurá zpět do školky!

Milí rodiče,
máme skvělou zprávu. V pondělí 10.5.2021 začínáme v normálním režimu! Moc se na vás a hlavně děti těšíme! Kdyby se u vás cokoliv změnilo, dejte nám prosím, co nejdříve vědět.

V rámci programu se zaměříme na zvířecí rodiny, které se nyní na jaře rozrůstají, a vše co s tímto tématem souvisí. Budeme se také připravovat na závěrečné grilování a loučení s předškoláky, které jak doufáme se uskuteční ve čtvrtek 17.6. od 17:00 v Orlovně v Husovicích.


Dále bychom Vás chtěli poprosit o přihlášení na příští školní rok prostřednictvím formuláře na školkovém webu https://www.studiozabka.cz/registrace-pro-stavajici-rodice-na-sk-rok-2021-2022/.
Krásné dny!

S pozdravem, tým Žabka :-)


Milí rodiče budoucích předškoláků,


přiblížil se čas, kdy je potřeba přihlásil dítě k povinnému vzdělávání a pokud chcete dále zůstat v Žabce je to možné, ale chce to trochu byrokracie:

Jako zákonný zástupce dítěte máte právo dítě přihlásit k individuálnímu vzdělávání a může dále docházet do Žabky. Souvisí s tím ale také to, že se zapíšete do spádové MŠ (na https://zapisdoms.brno.cz/) a přijmete jejich podmínky přezkoušení. Většinou to chodí tak, že 1-3x (záleží na MŠ) zajdete s dítětem do MŠ, kde přinesete podklady ze Žabky (co dítě v průběhu docházky dělá a diagnostické listy).
Co udělat? Písemně oznámit mateřské škole, že chcete své dítě vzdělávat individuálně (vzor viz příloha na stažení níže). Pokud má individuální vzdělávání probíhat po převážnou část školního roku, oznamuje zákonný zástupce toto rozhodnutí škole tři měsíce před začátkem školního roku (optimálně v době zápisu do mateřské školy). Pro individuální vzdělávání na kratší období se může zákonný zástupce rozhodnout kdykoliv v průběhu školního roku.
V letošním roce je možné generovat přihlášku v termínu od 1. dubna do 30. dubna 2021.
Sběr přihlášek proběhne 3. a 4. května 2021.


Pro více informací pište na studiozabka@seznam.cz.

Milí rodiče, 

stále nemůžeme otevřít v plném provozu, ale stále nám naděje nehasne.

Prosím, přihlašujte se dále do tabulky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kjYv7B0MIXGZ-V6AMtMhEZrYXIKBKoODkC9KumPWkko/edit?usp=sharing

Také pokračujeme v individuálních hlídáních a nepokračujeme v online školce.


Naše plány jsou velké: V rámci konce školního roku, věříme, že se setkáme na závěrečném pasování předškoláků a loučení se školáky. Většinou při této příležitosti i grilujeme.
Dále v rámci oslav 10.výročí chceme na konci srpna 28.8. udělat velkou party (festival školkových činností s různými workshopy - výtvarnými, hudebními a jinými) zakončenou taneční zábavou. 

Přejeme krásné jarní dny!


Léto 2021 v Žabce

Milí rodiče a kamarádi Žabky,

rádi bychom Vás informovali, že o prázdninách v naší dětské skupině probíhají Příměstské tábory. Organizace dne a program je trochu jiný, chodíme každý den na výlety do okolí a objevujeme mnohem více venku mimo školky. Pokud máte zájem o některý z našich táborů, veškeré informace, program, přihlášku a ceník najdete zde. Školka je o prázdninách otevřena od 7:30-16:30.

POZOR: V termínu 23.8.-29.8.2019 je naše dětská skupina z důvodu přípravného týdne úplně ZAVŘENA.

Přejeme všem hezké dny a budeme se na Vás těšit na táborech :-) Tým Žabka.


Celý rok 2021 bude Žabka slavit své 10. narozeniny!

Žabka má v plánu rozdávat dárečky. 1. dárečkem byl vzpomínkový klip.


Hygienická opatření v dětské skupině

Milí rodiče!

Pro větší bezpečnost vašich dětí, vás i nás, jsme vytvořily v naši dětské skupině tato hygienická opatření:

  • Rodič v prostoru školky vždy nosí roušku, dítě tuto povinnost nemá.
  • Po příchodu do školky si rodič i dítě vydezinfikují ruce, a to buď vlastní dezinfekcí, nebo dezinfekcí připravenou k použití u vchodu do školky.
  • Rodič převléká dítě v šatně, v níž se pohybuje pouze po dobu nezbytně nutnou. Do vnitřních prostor školky ani na zahradu nevstupuje.
  • Učitelka měří minimálně jednou denně dítěti teplotu.
  • Prostory školky se během dopoledne dezinfikují.

Děkujeme za spolupráci!


Provoz znovu OTEVŘEN!

Milí rodiče,

vzhledem k k zlepšení situace jsme se rozhodli školku opět otevřít za přísných hygienických opatření. O podrobnostech jsme informovali e-mailem.

Přejeme nadále spoustu síly a už se moc těšíme na všechny kamarády.


Online školka

Milí rodiče a milé děti. 

Protože bude školka nadále zavřena, rozhodli jsme se (kromě online školky každý den na Google Clasroom zde - anebo stačí kliknout na https://hangouts.google.com/call/gDeie5J-IVUuteoHQwmoAEEI) na náš web postupně přidávat různé nápady, úkoly, pomůcky na vytištění, básničky, písničky i pracovní listy.


Vše najdete rozdělené do sekcí zde na naši stránce.

Už se na Vás všechny moc těšíme.


Vážení rodiče,

rády bychom Vás pozvaly na workshop, který pořádá Odbor rodinné politiky a ochrany práv dětí v rámci projektu Podpory implementace dětských skupin v Brně (Family a Senior Point Brno-Lesná, Okružní 21, 638 00) dne 28. 2. 2020 od 14.30 hodin. Tento workshop je zaměřen na téma Logopedie u dětí předškolního věku. Více informací najdete na pozvánce níže.Vánoční besídka

Vážení rodiče, prarodiče, milé děti. Srdečně Vás zveme na každoroční vánoční besídku. 

19.12.2018 o 17:15 (příchod možný od 16:30)

Šámalova 649/15, Brno-Židenice

Přijďte si zatančit, zazpívat písničky, koledy a poslechnout básničky, které si pro Vás děti připravili, a prožít spolu s týmem Žabiček hezké adventní chvíle.

Děti přicházejí na besídku s rodiči. Uvítáme také něco dobrého na občerstvení (cukroví, ovoce, džusy...).

Srdečně se na Vás těšíme :-)


Lampiónový průvod

KDY: 14.11.2019 v 16:30                                                   

KDE: Filipínského 1287/64 (před školkou)                       

CO S SEBOU: Lampión, svíčku, zápalky a vhodné  oblečení

TRASA: Vydáme se brněnskými uličkami do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Zábrdovicích. Na farní zahradě bude pro vás a vaše děti připraveno NOVÉ divadlo ochotnického spolku Žabka, písně a také občerstvení.

Akce bude končit kolem 18:00.

Moc se na Vás těšíme!!!


Vhodné oblečení

Milí rodiče,

jelikož nám už pomalu začíná podzimní a deštivé období, je dobré tomu přizpůsobit také oblečení dětí na zahradu / procházky / výlety. Každé dítě by mělo mít ve své poličce v šatně holínky, nepromokavé (tř. pogumované, softshellové...) kalhoty a také pláštěnku (popřípadě nepromokavou bundu). Bohužel máme občas na naší zahradě bláto a je pak mnohem snazší, pro nás i pro Vás, očistit takovéhle oblečení / obuv. Děti se pak mohou na zahradě / venku věnovat různým činnostem, u kterých se většinou umažou, nebo jsou mokré. Je dobré si všechny tyto věci také podepsat. 

Děkujeme za pochopení a přejeme hezký podzim :-)


Milý rodiče,

dne 16.9.2019 (od 18:00-cca 19:30) bychom Vás chtěli srdečně pozvat na "Informační schůzku s rodiči". Schůzka se bude konat ve školce. Probereme chod školky a dále bychom se rádi dostali k diskuzi na otázku "Jak se díváme na dítě?".


 SC Karas nabízí kroužek LOGOPEDIE

Společenské centrum Karas připravilo nový kroužek LO(e)GO Hrátky pro děti od 3,5-7 let pod vedením Dany Francové.

Náplní bude procvičování mimického svalstva, dechová cvičení, říkanky, písničky, hry a to vše pro podporu správné výslovnosti a rozvoje jazyka. 

Kde: SC Karas, Vymazalova 2285/22, 615 00 Brno-Židenice

Kdy: Každé pondělí od 15:30 do 16:30 (první lekce začíná 9.9.2019)

Cena lekce je 50,- Kč/dítě.                            Kapacita: 10 dětí.

Přihlašovat se lze pouze přes rezervační systém SC Karas zde: https://www.sckaras.cz/udalosti/


Vítáme Vás v novém školním roce 2019/2020

Milí rodiče a milé děti,

rádi bychom Vás přivítali v novém školním roce 2019/2020. Doufáme, že jste si užili léto plné pohody a zážitků a moc se těšíme, až je s námi budete sdílet.

Tenhle rok se bude nést v duchu tématu "Hledáme odpovědi" na různé otázky (tř. Co je to radost?) a v průběhu celého roku budeme objevovat a poznávat.

Přejeme tedy všem pozitivní nový start a budeme se na Vás těšit ve školce :-) Váš Tým Žabka.


Prázdninový provoz v Žabce 2019

Milí rodiče,

rádí bychom Vás informovali, že o prázdninách v naší dětské skupině probíhají jen Příměstské tábory. Organizace dne a program je trochu jiný, chodíme každý den na výlety do okolí a objevujeme mnohem více venku mimo školky. Pokud máte zájem o některý z našich táborů, informace, program, přihlášku a cenník najdete zde. Také školka je o prázninách otevřena od 7:30-16:30.

POZOR: V termíně 1.7.-7.7.2019 a také 26.8.-1.9.2019 je naše dětská skupina ZAVŘENA.

Po prázninách se znovu vidíme až 2.9.2019. Pro více info pište e-mail na studiozabka@seznam.cz

Přejeme všem hezké prázdniny a budeme se na Vás tešit na táborech :-) Tým Žabka.


Závěrečné setkání

Milí rodiče,

Srdečně Vás zveme na

Tradiční závěrečné setkání s grilováním

21.6. od 16:00 na zahradě naší školky (Filipínského 64).

Chtěly bychom se rozloučit se všemi dětmi, které odchází, a také pasovat předškoláky. Proto prosíme, určitě přijďte.

Děti si připravily malé vystoupení a chceme vám také nabídnout prohlídku Galerie prací dětí.

Školka zajistí maso na opékání a pití a Vás rodiče bychom požádali o saláty, sladké a slané drobnosti (ve školce na nástěnce najdete papír, kde můžete zapsat, co přinesete a také jestli chcete pomoct s přípravami).

(Kdyby někdo nemohl, prosím, dejte nám vědět, abychom se mohli rozloučit individuálně.)


Milí rodiče a děti!

Přijměte prosím pozvání na Velikonoční dílničky 15.4.2019 na zahradě naší školky. 

Začátek mezi 16:00 - 16:30.


S dětmi připravíme malé občerstvení a zajistíme: Tvoření, hry, pletení košíků a pomlázek. 

Budeme rádi, pokud budete mít chuť a možnost společně s vašimi dětmi připravit jednu velikonoční aktivitu pro ostatní. Může jít o drobné velikonoční vyrábění, nebo jednoduchou hru.

Oceníme také pomoc s občerstvením. Jistě si rádi pochutnáme na domácí buchtě (můžete ukuchtit s dítětem), ale věřím, že děti nepohrdnou ani nakrájeným ovocem nebo třeba slanými pochutinami. 

Předem děkujeme za pomoc a zpříjemnění Velikonoční dílničky a těšíme se, že se s Vámi a s dětmi setkáme, a že spolu strávíme příjemné odpoledne.


Setkání rodičů s Lucií a Renátou

pondělí 25.2.2019 18:00-19:30 


KDE: v naší školce na Filipínského 64

PROGRAM: Co se děje ve školce a co se chystá; přiblížení Montessorri pedagogiky; workshop s příběhem a montessorri hrou; zodpovězení dotazů;    individuální konzultace.

Káva, čaj, sušenky :-)Karneval

Milí rodiče, milé děti,

zveme Vás na tradiční školkový karneval tentokrát v Olympijském style.

KDE: SOKOL Juliánov, Slatinská 43, Brno-Židenice

KDY: Neděle 3.2.2019  14:00-17:00
PROGRAM: Spoustu hudby, tance, her, zábavy a také tombola z hraček, které už nevyužijete


Vánoční besídka

Vážení rodiče, prarodiče, milé děti. Srdečně Vás zveme na každoroční vánoční besídku.

17.12.2018 o 17:00 (příchod možný od 16:30)

Šámalova 649/15, Brno-Židenice

Přijďte si zatančit, zazpívat písničky a poslechnout básničky, které si pro Vás děti připravili, a prožít spolu s týmem Žabiček hezké adventní chvíle.

Děti přicházejí na besídku s rodiči. Uvítáme také něco dobrého na občerstvení (cukroví, ovoce,...).

Srdečně se na Vás těšíme :-)


Lampiónový průvod

KDY: 9.11.2018 v 16:30
KDE: Filipínského 1287/64 (před školkou)
CO S SEBOU: Lampión, svíčku, zápalky a vhodné oblečení
TRASA: Vydáme se brněnskými uličkami do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Zábrdovicích. Na farní zahradě bude pro vás a vaše děti připraveno malé divadlo ochotnického spolku Žabka, písně a také občerstvení.


Akce bude končit kolem 18:00.

Moc se na Vás těšíme!!!


Vhodné oblečení

Milí rodiče,

jelikož nám už pomalu začíná podzimní a deštivé období, je dobré tomu přizpůsobit také oblečení dětí na zahradu / procházky / výlety. Každé dítě by mělo mít ve své poličce v šatně holínky, nepromokavé (tř. pogumované) kalhoty a také pláštěnku (popřípadě nepromokavou bundu). Bohužel máme občas na naší zahrádce bláto a je pak mnohem snazší, i pro Vás, očistit takovéhle oblečení / obuv. Děti se pak mohou na zahradě / venku věnovat různým činnostem, u kterých se většinou umažou, nebo jsou mokré. Je dobré si všechny tyto věci také podepsat. Vítáme Vás v novém školním roce 2018/2019

Vážení rodiče, milé děti. Vítáme Vás v novém školním roce, který začíná v pondělí 3. září 2018.

O prázdninách jsme udělali velký kus práce, abychom Vás mohli uvítat v nových, krásných a příjemných prostorech. Poslední srpnový týden jsme se intenzivně věnovali přípravě tříd a také přípravě na nový školní rok a na nové kamarády.

Moc se na všechny těšíme a věříme, že spolu v novém školním roce zažijeme spoustu silných a nezapomenutelných zážitků.

Váš tým Žabky.


Zavřená a přestěhovaná školka

Pozor, důležité informace! V týdnu 2.7.-6.7.2018 a 27.8.-31.8.2018 je školka zavřena. Také nás už nehledejte na staré adrese Slatinská 16. Nově jsme se přestěhovali na Filipínského 64, Brno-Židenice. Ve školce každý týden od 9.7.-24.8.2018 probíhají příměstské tábory a je trochu jiný (táborový) režim. Více info najdete na https://www.studiozabka.cz/prazdniny-2018/ .

Prázdninový režim červenec/srpen 2018

Tak jako každý rok, i letos v létě u nás v červenci a srpnu probíhají příměstské tábory v naší školce. Nově se už vidíme na adrese Filipínského 1287/64, Brno-Židenice.    Všechny důležité informace o termínech, programu, ceně a také přihlášky najdete zde na naší stránce  https://www.studiozabka.cz/prazdniny-2018/ . Pro přihlášení prosím použijte přihlašovací formulář https://www.studiozabka.cz/prihlaska-prazdniny/ . Po přihlášení obdržíte kompletní informace o táboře a platbě na e-mail. V případě dotazů a nejastností se obraťte na náš e-mail studiozabka@seznam.cz.


Milí rodiče,


Srdečně Vás zveme na

Tradiční závěrečné setkání s grilováním

22.6. od 16:00 na zahradě naší školky (zatím na Slatinské 16).


Chtěly bychom se rozloučit se všemi dětmi, které odchází, proto, prosíme, určitě přijďte.

Děti si připravily malé vystoupení a chceme vám také nabídnout prohlídku Galerie prací dětí. Dále je na programu malování na obličej.

Školka zajistí maso na opékání a pití a Vás rodiče bychom požádali o saláty, sladké a slané drobnosti.

(Kdyby někdo nemohl, prosím, dejte nám vědět, abychom se mohli rozloučit individuálně.)

Také nabízíme dětem PŘESPÁNÍ VE ŠKOLCE ze čtvrtka 21.6. na pátek 22.6., kdy bychom si chtěli promítat fotky a povídat si o tom, co vše jsme prožili. (Nahlaste se Renči Žemličkové)


Den dětí

1. června 2018 

Odchod od školky v 16:30 (děti odchází s rodiči)

Cesta po fáborkách a stanovištích, kde děti sbírají penízky.

Cíl: Bílá Hora (předškoláci prodávají občerstvení)

  • prosíme o spolupráci při přípravě občerstvení (předávat již nyní p.uč.), popřípadě přinést na místo (ovoce, zelenina, koláče, sušenky, něco slaného...)
  • předškoláci mají za úkol vymyslet hry anebo výrobu něčeho pro ostatní děti

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na všechny děti i rodiče!


Stěhování školky

Milý rodiče,

chtěli bychom Vás informovat, že naše školka se bude definitivně stěhovat během konce června/začátku července do nových prostorů. Původní plán byl přestěhovat se koncem května a 4.6. být už v novém. Po dohodě s hygienou je však potřeba učinit ještě pár stavebních zásahů, což potřebuje čas. V nové školce bychom měli začít prvním táborem 9.7.2018. Adresa bude Filipínskeho 64, Brno-Židenice (8min. od zastávky Buzkova-tramvaj č.9 anebo 8min. ze Staré osady). Za každou pomoc a ruku přiloženou k dílu budeme nesmírně vděční. 


Karneval 2018

Dne 7.4.2018 od 15:00 Vás srdečně zveme na školkový karneval, který se bude konat v Sokolovně (ulice Slatinská 2831/43). Datum karnevalu se přesouvá z původního data 10.2.2018. Za pochopení děkujeme. 

                                                                                                                         Teší se na Vás tým Žabka.


Setkání rodičů

Milý rodiče,

dne 19.2.2018 od 16:30 bychom Vás chtěli srdečně pozvat na "Čaj a kávu pro rodiče". Schůzka se bude konat ve školce. V první půl hodince probereme chod školky a dále bychom se rádi dostali k diskuzi na otázku "Jak můžeme spolupracovat na výchově našich dětí?".


Nový rok!

Milé děti, těšíme se na vás 2.1.2018!


Vánoční besídka

Milí rodiče,

Vánoční besídka proběhne

V PONDĚLÍ 18.12. OD 16:00 V SÁLE NA ŠÁMALOVÉ ULICI 15A.

Budeme moc rádi za pomoc s občerstvením i chystáním, nebo se můžete podílet na programu a vymyslet nějakou aktivitu.

Nahlaste se, prosím Lucii Grůzové (nejlépe mailem na luciegruzova@seznam.cz)

Věříme, že si užijeme pohodovou adventní atmosféru. Děti mají připravené divadlo, písně a tance.

Těšíme se na Vás,

Tým Žabka.


Vánoční focení ve školce

V pátek 24.11.2017 proběhne ve školce v dopoledních hodinách společné focení dětí. Fotit se bude pravděpodobně venku, stejne jako minulý rok. Záleží však na počasí. Pokud budete mít zájem o individuální fotky dítěte (je zde možnost i fotky se sourozenci nebo kamarády), přihlašte se na papír, který je k dispozici na hlavní nástěnce před šatnou.Pozor změna!!! 

Na základě společné domluvy na rodičovské schůzce (kvůli bezpečnosti a ochraně soukromí Vašich dětí) budou všechna alba na stránkách  https://studiozabka.rajce.idnes.cz/ postupně zaheslovaná. Heslo a přihlašovací jméno dostanete v informačním e-mailu, nebo se můžete informovat přímo ve školce, kde Vám tyto údaje rádi poskytneme.


Schůzka pro rodiče

Dne 7.9.2017 se od 16:00 do cca 17:00 uskuteční ve školce důležitá organizační schůzka pro rodiče k začátku nového školního roku. Možnost hlídání zajištěna. 


Začátek školního roku

Milí rodiče, milé děti

jsme moc rádi, že Vás můžeme již 4.9. přivítat v novém školním roce v naší školičce. Provoz bude od 7:00-16:30. Výuka bude pro všechny děti probíhat v horní třídě na nejvyšším poschodí. Veškeré další potřebné informace obdržíte e-mailem, nebo osobně, po příchodu do školky. 

Teší se na Vás tety ze Studia Žabka :)